استفاده از اندروید در خودروها

استفاده از اندروید در خودروها
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

 در چند سال آینده دستگاه جدید اندرویدی شما تنها موبایل داخل جیب یا تبلت داخل کیفتان نخواهد بلکه می تواند داخل خودروی شما باشد. گوگل تیمی از خودروسازان Audi, GM, Honda و Hyundai و همچنین سازندگان چیپ Nvidia تشکیل داده است تا اندروید را به داخل خودروها بیاورد.
 این کار باعث می شود تا هرآنچه که از یک دستگاه اندرویدی انتظار می رود در حین رانندگی اجرا شود. گوگل و سایر سازندگان آزادی کامل دارند تا اپلیکیشن هایی در رابطه با اکوسیستم های جدید طراحی کنند و به خدماتی بالاتر از GPS و موسیقی فکر کنند. صفحات روی داشبورد می توانند اطلاعات آب و هوا را نشان دهند یا در زمان ترافیک سنگین اخطارهای صوتی داده شود. صفحات صندلی های عقب می تواند کودکان را در طول مسافت های طولانی با بازی های مختلف سرگرم کند.
   

 
 گوگل ایده های وسیعی برای این منظور دارد و امکانات زیادی برای به ثمر رساندن این تکنولوژی در حال رشد صرف می کند. این در حالی است که اپل هم به تازگی iOS داخل خودرو را با قابلیت دسترسی به تماس های تلفنی، پخش موسیقی و غیره را با اتصال به آیفون و آیپد معرفی کرده است. گفتنی است شرکت اپل در این پروژه با خودروسازانی چون Acura, Chevy, Honda, Nissan, Kia, Hyundai, Mercedes-Benz, Jaguar و Porche مشارکت کرده است. هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای زمان ارائه این دو سیستم مشخص نشده است ولی انتظار می رود این پروژه راه حدیدی به سوی خودروهای هوشمند باز کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.