آلودگی هوا کامپیوترها را هم بیمار می کند

آلودگی هوا کامپیوترها را هم بیمار می کند
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

دانشمندان اینتل در یک آزمایشگاه بدون منفذ در دانشگاه هیلزبورو، هوای ناپاک تولید کردند تا بتوانند بر روی تاثیرت آلودگی هوا بر اجزای داخلی کامپیوترها مطالعه کنند. این پژوهش به منظور حفاظت از دستگاه های الکترونیکی در بازارهایی مانند هند و چین که مشکلات بزرگ آلودگی هوا و پتانسیل بالایی برای رشد دارند انجام گرفته است.
 مهندسان اینتل چند سال پیش زمانی که شرکت با تعداد زیادی از دستگاه های مرجوعی از چین و هند به دلیل نقص مادربورد مواجه شده بود این موضوع را مطرح کردند. مقصر، آلودگی هوای گوگردی است که توسط ذغال سنگی تولید می شود. ذعال سنگ برای تولید برق می سوزد و موجب سوختگی مدار مسی موجود در PC و سرور می شود. 

 

 
  اینتل خود مادربورد تولید نمی کند ولی به عنوان بزرگترین تولید کننده تراشه های کامپیوتری در دنیا روز به روز به فروش محصولاتش در چین و هند وابسته تر می شود و بیشتر از همه شهرت خود را به این دلیل به خطر انداخته است که محصولاتش در کشورهای در حال توسعه نسبت به ایالات متحده و اروپا کمتر قابل اعتماد است.
 مهندسان اورگان می گویند راه حل های این موضوع یا بسیار پرهزینه و یا ناکافی هستند. به جای مس می توان از طلا استفاده کرد که از نظر هزینه امکان پذیر نیست و از این رو اینتل تلاش دارد که روکشی برای محافظت از مس تولید کند. برای حل این موضوع اینتل ۳۰۰۰۰۰ دلار هزینه کرده است. اینتل تنها شرکتی نیست که با این مشکل روبروست. Dell و IBM نیز به همین مشکلات زیست محیطی برخورده اند و میگویند ضررهای زیادی از این بابت به شرکت هایشان وارد آمده است.
  

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.