LIFEBOOK X2 ،انقلابی در طراحی نوت بوک

توسط در اخبار فناوری 21 آوریل 2011

بر اساس گزارش های منتشر شده ، کمپانی ژاپنی آلمانی فوجیتسو در حال معرفی نمونه اولیه LIFEBOOK X2 می باشد. این نوت بوک کاملا متفاوت از لپ تاپ هایی با طراحی سنتی(طرح هایی که تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته اند) می باشد. این لپ تاپ از طراحی خاص با قابلیت 3 بار تا شدن بجای یک بار تاشدن در طرح های امروزی بهره می برد . با توجه به عصری که اصطلاحا پایان دنیا و عصر رباط ها نامیده می شود، هم اکنون زمان نگاه به آینده طراحی نوت بوک ها می باشد.

  

سایت معتبر ژاپنی Yanko Design ، اخیرا طرح اولیه جدید ترین نوت بوک فوجیتسو را رونمایی کرد . این نوت بوک ??folded نامیده می شود و توسط طراح معروف ژاپنی با نام Park Hyun Jin طراحی شده که مانند دیگر نوت بوک ها بر روی یک لولا باز و بسته نمی شود.این لپ تاپ در حالت نیمه باز مانند آکاردئون است و بطور کلی سه لولا دارد که چهار بخش مختلف را به هم متصل می کند . این چهار بخش شامل دو LCD و یک کیبورد و یک تاچ پد بزرگ می باشد.

  

  

  

LIFEBOOK X2 به دو حالت قابل استفاده می باشد :

  

1- حالت Palmtop: در این حالت شما قادر خواهید بود تا صفحه نمایش را به حالت عریض و پهن مشاهده کنید که این حالت ایده آل برای گردش در سایت ها ، ارسال پیام و یا برآورده کردن نیاز های ارتباطی شما می باشد.

  

  

2- حالت لپ تاپ : در این حالت شما می توانید صفحه نمایش را به صورت کامل ببینید(دو LCD لمسی به هم میچسبند) و از یک تاچ پد بزرگ استفاده کنید . به طور کلی این حالت مانند زمانی است که شما در حال استفاده از یک نوت بوک می باشید .

  

  

مشخصات فنی :

  

کیبورد این دستگاه با نور LED آبی رنگ روشن می شود و دارای یک تاچ پد بسیار بزرگ می باشد که برخلاف دیگر تاچ پد ها، دارای هیچ دکمه ای نمی باشد . دارای 2 پورت USB و یک فیش هدفون در بخش جلویی می باشد . دکمه Power آن توسط یک نور LED آبی در وسط بخش جلویی مشخص می شود. در بخش بالایی LCD لمسی این نوت بوک، Webcam دیده می شود و در بخش های جانبی LCD نیز اسپیکرها قرار دارند .

  

  

این طرح می تواند شروع یک انقلاب در طراحی لپ تاپ ها باشد.