LIFEBOOK Leaf، لپ تاپ مفهومی فوجیتسو که با انرژی خورشید کار می کند

توسط در اخبار فناوری 18 می 2011

LIFEBOOK Leaf یک طرح مفهومی از لپ تاپ خورشیدی فوجیتسو است که بر اساس جدید ترین فناوری های دوستدار محیط زیست ساخته شده است تا صنعت تولید لپ تاپ را در آینده متحول سازد. این دستگاه که در اصل برای مسابقه طراحی 2011 فوجیتسو طراحی شده، با بیش از 100 طرح دیگر به رقابت خواهد پرداخت که البته از شانس خوبی هم برای برنده شدن برخوردار است و تا اینجا در لیست برندگان احتمالی قرار دارد.

  

  

 طراحان آمریکایی این لپ تاپ، LAURA Karnath و Carl Burdick، عقیده دارند که دوران استفاده از انرژی و ذخایر طبیعی به پایان خود نزدیک شده است. به علاوه این ذخایر محدود بوده و تا ابد وجود نخواهند داشت. فوجیتسو با ارایه این لپ تاپ خورشیدی تلاش می کند نشان دهد که بازار تکنولوژی به یک رویکرد ریشه ای جدید نیازمند است.

  

این لپ تاپ از سلول های خورشیدی، صفحه نمایش قابل انعطاف 1OLED و مواد بادوام پیشرفته ساخته شده است که در کنار هم یک دستگاه بسیار کارآمد را تشکیل می دهند.

  

  

وقتی نمایشگر OLED گسترده گردد، تبدیل به یک نمایشگر بزرگتر می شود. سلولهای خورشیدی در کناره های لپ تاپ قرار می گیرند که در حالت گسترده بودن دستگاه باتری را شارژ می کنند. طراحان این دستگاه امیدواراند با پیشرفت های جدید در فناوری پردازنده ها، این امکان فراهم شود که با تولید انرژی اضافی امکان شارژ دستگاه های دیگر نیز از طریق USB فراهم شود.

  

  

  

 این رایانه برای ارتباط با سایر دستگاه ها از ماژول 4G استفاده می کند. سه دوربین آن که در بخش فوقانی صفحه نمایش قرار گرفته اند امکان عکس برداری سه بعدی را فراهم می کنند. این دوربین ها نقش یک ورودی حرکات صورت را نیز دارند و کاربران می توانند با انجام حرکات ساده به دستگاه فرمان بدهند. همچنین یک نمایشگر OLED کوچک به قسمت خورشیدی لپ تاپ اضافه شده تا پیشرفت شارژ باتری، قدرت سیگنال 4G و یا هر اخطار یا پیغام دیگر