فوجیتسو برندگان مسابقه طراحی 2011 را اعلام کرد

توسط در اخبار فناوری 23 می 2011

 با گسترش کاربردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان، توانایی افراد برای برقراری ارتباط از راه شبکه ها و ابزارهایی چون PC ها و گوشی های هوشمند، روز به روز بیشتر می شود. فوجیتسو به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های ارایه دهنده محصولات و خدمات ICT در دنیا، در تلاش است تا فناوری اطلاعت تبدیل به بخشی آشنا از زندگی روزمره مردم شده و همه بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

  

 کمپانی فوجیتسو با هدف غنی تر و جذاب تر نمودن سبک زندگی مردم و نیز دستیابی به افقی از پیشرف فناوری ICT و PC در آینده نزدیک، با همکاری Designboom اقدام به برگزاری یک مسابقه بین المللی طراحی صنعتی نمود و تعدادی از با استعداد ترین مغزهای طراحی را از نقاط مختلف دنیا گرد هم آورد نا در یک رقابت دوستانه ولی بسیار تنگاتنگ به نام “Fujitsu Design Award 2011” شرکت کنند. بیش از 1000 طرح به این مسابقه راه یافتند که در دو شاخه LIFE-DESIGN و LIFEBOOK شرکت داده شدند.

  

در بخش LIFEBOOK، از شرکت کنندگان خواسته شد تا طرح هایی برای نسل جدید LIFEBOOK هایی که تا سال 2013 قرار است عرضه شوند ارایه دهند و در شاخه LIFE-DESIGN، طراح ها می بایست به ارایه سبک جدیدی از زندگی با به کارگیری ICT در زندگی روزمره مردم، می پرداختند.
 جایزه بزرگ این مسابقه به مبلغ 30000 یورور، به طرح “The Aid” از شاخه LIFE-DESIGN تعلق گرفت.

  

The Aidعصایی شبیه به عصای افراد مسن است که یک LCD کوچک بر روی آن قرار گرفته است. این LCD هم در جهت یابی به فرد کمک می کند و هم می تواند وضعیت سلامتی فرد را مدیریت کند. علاوه بر اینها می تواند با محیط ارتباط برقرار کرده و صاحبش را از خطرهای احتمالی یا هر اطلاعات با ارزش دیگری باخبر کند.

  

  

فوجیتسو قصد دارد تا با برگزاری چنین مسابقاتی حرکت به سوی طرح های انسان محور را سرعت بخشیده و سبک زندگی جید و مبتکرانه ای را وارد زندگی روز مره مردم نماید.