توقف تولید پردازنده های هواوی توسط TSMC به دلیل تحریم آمریکا

توسط در اخبار فناوری 25 جولای 2020

کمپانی TSMC که وظیفه تولید بخش قابل توجهی از سیستم روی یک چیپ های مخصوص گوشی هوشمند هواوی را بر عهده دارد، بنابر مقررات ایالات متحده آمریکا عمل خواهد کرد و به این ترتیب تولید تراشه های هواوی توسط کمپانی تایوانی متوقف می شود. مدیران TSMC به صورت رسمی اعلام کردند که به دلیل تحریم های آمریکا و تسلط آن روی کشور تایوان، سفارشات تولید هواوی متوقف خواهد شد.

به این ترتیب می توان انتظار داشت که حجم تولید گوشی های هوشمند هواوی به شدت کاهش یابد و کمپانی چینی برای جبران این خسارت باید تمهیدات ویژه ای بیاندیشد. طبق اعلامیه منتشر شده توسط TSMC، تولید تراشه های اختصاصی هواوی از تاریخ 14 سپتامبر به صورت رسمی متوقف شده و کمپانی چینی باید تولید تراشه های خود را به تنهایی انجام دهد. تحریم های آمریکا از ابتدای سال 2019 سبب اخلال در روند رو به رشد هواوی شده است.

توقف تولید پردازنده های هواوی توسط TSMC به دلیل تحریم آمریکا

هواوی در سال 2020 با فروش بیش از 152 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سراسر جهان، سومین برند پر فروش به شمار می رود، اما تاثیرات تحریم آمریکا روی این برند به وضوح مشاهده می شود. محدودیت های متعددی که در ارائه سرویس های گوگل در گوشی های هوشمند Huawei به وجود آمده، کاربران را نسبت به خریداری محصولات این برند چینی نا امید کرده و آنها ترجیح می دهند گوشی جدید خود را از برند های دیگری انتخاب کنند.

بر اساس قانون جدید دولت ایالات متحده آمریکا، هر کشور غیر آمریکایی برای فروش فناوری های ساخت این کشور به Huawei باید مجوز